=- 1360 SAL DORSELER -=

1360 SAL DORSELER

  • AÇIKLAMALAR
  • TEKNİK ÖZELİKLER
  • FOTO GALERİ

■ Kuru yük taşımacılığında kullanılırlar. 9.000 mm, 13.600 mm önü düz hatlı, içten 2440 mm dıştan 2550 mm genişliğindedir. Yanlarda 4 veya 5 kapaklıdır. Kapaklar dıştan bağlantılı olup, yüksekliği 800 mm 900 mm dir.


■ Taban bir sıra sac bir sıra ahşap ile kapatılacaktır. Tabanda belirli aralıklarla yerleştirilmiş pres baskı ‘’Z’’ traversler bulunmaktadır.


■ 3 adet 12 ton kapasiteli dingil kullanılmaktadır. TSE normlarına uygun fren balataları ve Ağır hizmet tipi fren levyeleri vardır.


■ Şasisi; Güçlendirilmiş "I" kesitli ana şasiler 120/12 mm alt ve üst lama ile 5 mm göbek sacından otomatik toz altı kaynak makinesi ile kaynaklıdır. Bu şasiler burulmaya karşı birbirine traverslerle bağlanarak desteklenmiştir.


■ 3 adet 12 ton kapasiteli dingil kullanılmaktadır. TSE normlarına uygun fren balataları ve Ağır hizmet tipi fren levyeleri vardır.


ÜST YAPI: 9.000 mm, 13.600 mm önü düz hatlı, içten 2440 mm dıştan 2550 mm genişliğindedir. Yanlarda 4 veya 5 kapaklıdır. Kapaklar dıştan bağlantılı olup,yüksekliği 800mm 900mm dir. Taban bir sıra sac bir sıra ahşap ile kapatılacaktır. Tabanda belirli aralıklarla yerleştirilmiş pres baskı ‘’Z’’ traversler bulunmaktadır.


ŞASİ: Güçlendirilmiş "I" kesitli ana şasiler 120/12 mm alt ve üst lama ile 5 mm göbek sacından otomatik toz altı kaynak makinesi ile kaynaklıdır. Bu şasiler burulmaya karşı birbirine traverslerle bağlanarak desteklenmiştir.


İLAVELER: Kasa yüksekliğine uygun olarak yükseklik Ölçüsü ve adedi  değişebilmektedir. İlaveler sökülüp takılabilir ve menteşelidir.


DAMPER TABAN ŞASESİ: 160'lık NPU'dan olup çift kapamadır. Taban ızgaralar isteğe bağlı olarak sık ya da seyrek biçimde 8O'Lik NPI kullanılarak otomatik gazaltı kaynak makineleri ile monte edilir. Taban sacı 4-5 mm kalınlığında olup istenildiği takdirde Hardo./400 çelik sac ile dayanım süresi arttırılır.


ARKA EKSEN MİLİ: 0100 mm ve St 60 kalitesinde olup, burçları ise Bronz kaplamadır.


KULLANILAN SAC : Tamamen Ereğli Demir Çelik mamulü olup St37 ve St52 kalitesindedir.


BOYA: Tüm yüzeylerin çapakları tamamen alınarak kimyasal sıvılarla hassas bir şekilde temizlendikten sonra epoksi astar üzerine iki kat boya atılır.


ŞASİ: Yüksek mukavemetli çelikten "I" kesitli olarak imal edilen şasi otomatik gazaltı kaynak makineleri ile zor arazi şartları ve aşırı yük göz önün de bulundurularak mukavemet sağlanmıştır.


DİNGİLLER: 3 adet 12 ton kapasiteli dingil kullanılmaktadır. TSE normlarına uygun fren balataları ve ağır hizmet tipi fren levyeleri vardır.


LASTİK: 385/65 R22.5 ölçüsünde 6+1 adet tubeless lastik.


AYAK: Her biri 24 ton taşıma kapasiteli çift hızlı mekanik ayak.


FREN: Kullanılan fren aksamı AB Standartlarında olup WABC0 marka ürünlerden dizayn edilmiştir.


HAVA DONANIM: Havalı süspansiyon, ön dingil kaldırma, fren devresi ve ABS devresi için gerekli olan hava, hava tankından kullanılır. Bu tesisatta kullanılan hortumlar poliamid olup hava basıncına dayanıklıdır.


KING-PIN: Yüksek mukavemetli dövme çelikten imal 2" SAE/DIN normlarına uygun KingPin.


STANDART AKSESUARLAR: 1- Tekli stepne yeri 2-1 adet takım dolabı 3- 1 adet bisiklet korkuluğu 4- 1 adet takoz ve takoz yeri 5-CRNi 1 kaplı 30 litre su tankı


OPSİYONLAR: 1- Arka dingil kaldırma 2- Yangın söndürücü dolabı 3- Çiftli stepne yeri 4- Her lastik için ayrı çamurluk 5- Kalkar tampon 6- Ön dingil kaldırma fren sistemi