=- KAYA TİPİ DAMPERLER -=

KAYA TİPİ DAMPERLER

  • AÇIKLAMALAR
  • TEKNİK ÖZELİKLER
  • FOTO GALERİ

■ Damperler, özellikle inşaat ve yapı sektöründe oldukça yaygın olarak kullanılmaktadır. Kasa kısmının kum, ağır inşaat malzemeleri vb. maddeleri taşımaya elverişli olmasından dolayı tercih edilirler.


■ Kaya ve taş taşıma amaçlı kullanılan damperlerdir. Genişlik 2550 mm, uzunluk 6700 mm – 8000 mm şeklindedir.


■ Arka Kapak; Mekanik ve isteğe bağlı tam otomatik yapılabilir.


■ Damper hareketi, 45° devirme açısı sağlayan 5 kademe Ağır tip teleskopik silindirle gerçekleşir. Hidrolik yağ deposu emiş filtreli, damper pnomatik kumandalı, çift hızlı indirme ventili ve sınır kontrol emniyetlidir. Dorse ile çekici arası hidrolik bağlantısı 2 adet soket ile sağlanmaktadır.


■ Taban sacı 4-5 mm kalınlığında olup istenildiği takdirde Hardo./400 çelik sac ile dayanım süresi arttırılır.


ÖLÇÜLER: Kaya ve taş taşıma amaçlı kullanılan damperlerdir. Genişlik 2550 mm, uzunluk 6700 mm – 8000 mm şeklindedir.


YAN DUVARLAR : 160-180 cm yüksek-liğinde al kalite sacdan imal edilir, kancalar düz yapılır ve yan duvar kalınlığı 5 ile 10 mm arasında değişir.


ARKA KAPAK: Mekanik ve isteğe bağlı tam otomatik yapılabilir.


DAMPER TABAN ŞASESİ: 160'lık NPU'dan olup çift kapamadır. Taban ızgaralar isteğe bağlı olarak sık ya da seyrek biçimde 8O'Lik NPI kullanılarak otomatik gazaltı kaynak makineleri ile monte edilir. Taban sacı 4-5 mm kalınlığında olup istenildiği takdirde Hardo./400 çelik sac ile dayanım süresi arttırılır.


ARKA EKSEN MİLİ: 0100 mm ve St 60 kalitesinde olup, burçları ise Bronz kaplamadır.


TELESKOBİK SİLİNDİR VE HİDROLİK AKSAM: Teleskopik hidrolik liftin özellikleri ve adedi: Damperin uzunluğu ve çalışma şartları baz alınarak en uygun şekilde belirlenir. Kendi imalatımız olan Ağır iş marka silindir takılır. Damper Pnomatik Kumandalı, çift hızlı indirme ventili. Damper şanzıman ve pompası akuple tip ve sınır kontrol emniyet valflidir. Kullanılan hava ve hidrolik hortumları ve rekorlar AB standartlarına uygundur.


KULLANILAN SAC : Tamamen Ereğli Demir Çelik mamulü olup St37 ve St52 kalitesindedir.


BOYA: Tüm yüzeylerin çapakları tamamen alınarak kimyasal sıvılarla hassas bir şekilde temizlendikten sonra epoksi astar üzerine iki kat boya atılır.


ŞASİ: Yüksek mukavemetli çelikten "I" kesitli olarak imal edilen şasi otomatik gazaltı kaynak makineleri ile zor arazi şartları ve aşırı yük göz önün de bulundurularak mukavemet sağlanmıştır.


HAVALI SÜSPANSİYON: İndirme ve kaldırma ile yükseklik ayarlayıcı sistem. Z makas ve süspansiyon körükleriyle desteklenmiştir.


ÖN DİNGİL KALDIRMA: Kabin içinde bulunan ön dingil kaldırma indirme sistemi.


LASTİK: 385/65 R22.5 ölçüsünde 6+1 adet tubeless lastik.


AYAK: Her biri 24 ton taşıma kapasiteli çift hızlı mekanik ayak.


FREN: Kullanılan fren aksamı AB Standartlarında olup WABC0 marka ürünlerden dizayn edilmiştir.


HAVA DONANIM: Havalı süspansiyon, ön dingil kaldırma, fren devresi ve ABS devresi için gerekli olan hava, hava tankından kullanılır. Bu tesisatta kullanılan hortumlar poliamid olup hava basıncına dayanıklıdır.


KING-PIN: Yüksek mukavemetli dövme çelikten imal 2" SAE/DIN normlarına uygun KingPin.


STANDART AKSESUARLAR: 1- Tekli stepne yeri 2-1 adet takım dolabı 3- 1 adet bisiklet korkuluğu 4- 1 adet takoz ve takoz yeri 5-CRNi 1 kaplı 30 litre su tankı


OPSİYONLAR: 1- Arka dingil kaldırma 2- Yangın söndürücü dolabı 3- Çiftli stepne yeri 4- Her lastik için ayrı çamurluk 5- Kalkar tampon 6- Ön dingil kaldırma fren sistemi