=- 5 DİNGİLLİ LOWBED DORSE -=

5 DİNGİLLİ LOWBED DORSE

  • AÇIKLAMALAR
  • TEKNİK ÖZELİKLER
  • FOTO GALERİ

■ İş makinesi taşımacılığı, boru, trafo, makine ve benzeri bölünemeyen ağır yük taşımacılığında kullanılmak üzere taşımacılık yapan lojistik firmalarını çözüm ortağı olmak adına, taşıması yapılacak yükün ağırlık ve ölçülerine uygun trafik regilasyonları dikkate alınarak tasarlanır ve üretilir.


■ Ürünlerimiz mukavemeti yüksek çelikten özel toz altı kaynak makineleri kullanılarak imal edilir. Şasi, çerçeve ve omurgalar zor arazi şartlarında çalışmaya ve ağır yüklemelere uygundur. Estetik görünümlü olarak tasarlanır. Kritik yerlerde özel alaşımlı çelikler kullanılır.


■ Lowbed treyler taban sacı 7/8 mm baklavalı sac ve ahşap, Özel alaşımlı çelikle güçlendirilmiş deveboynu, Şasi “Domex700” malzemeden imal edilir.


ŞASİ: Lowbed Dorsenin kullanım amacı ve taşıma kapasitesine uygun olarak aşırı yüklemeler de göz önüne alınarak tasarlanmış yüksek mukavemetli çelikten "I" kesitli olarak gaz altı kaynak makineleriyle kaynak konstrüksiyondan imal edilmektedir.


DİNGİL: 3 x 12 ton, veya 3 x 14 ton kapasiteli hava süspansiyonlu, alttan düz makaslı yük ve yükseklik ayarlı amortisör desteklidir. Marka opsiyoneldir.


ÖLÇÜ:Platform uzunluğu : 9000 - 10500 mm (talebe göre değişir.) Genişlik : 2550 -4000 mm (talebe göre değişir.) Toplam uzunluk : 16000 mm (platform uzunluğuna göre değişir.) Deve boynu : Sabit veya hidrolik hareketli (talebe göre değişir.) Uzama : 4000-8000 mm (talebe göre değişir.)


PLATFORM YÜKSEKLİĞİ:Lowbet Dorsenin taşıma amacına uygun tayin edilmektedir. Genel olarak 900 mm - 1050 mm arasındadır..


RAMPALAR:Opsiyonel olarak pnömatik veya hidrolik sistem.


PLATFORM MALZEMESİ: Lowbed dorsenin platform üstü orta ön kısım 3/4 baklavalı sac, arka orta kısım traverz destekli olarak 8 mm (kova koyma sacı), teker üstleri 8 mm sac kaplıdır. Palet temas bölgeleri olan yanlar standart olarak KTM (Kauçuk Taban Malzemesi) kullanılmaktadır.


KULLANILAN SAC : Tamamen Ereğli Demir Çelik mamulü olup St37 ve St52 kalitesindedir.


BOYA: Tüm yüzeylerin çapakları tamamen alınarak kimyasal sıvılarla hassas bir şekilde temizlendikten sonra epoksi astar üzerine iki kat boya atılır.


PARK AYAĞI: 2×24 ton kapasiteli çift devirli mekanik ayak


HAVALI SÜSPANSİYON: İndirme ve kaldırma ile yükseklik ayarlayıcı sistem. Z makas ve süspansiyon körükleriyle desteklenmiştir.


AKSESUARLAR: 89 / 297 / AT yönetmeliğinin ön gördüğü şekilde yan koruma tertibatı ,Stepne taşıyıcı , çamurluk , 30 litrelik plastik su deposu, reflektör,plastik teker takozu diğer uyarı ve ikaz levhaları


LASTİK: 245/ 70 R 19,5 –265/70 R 19,5 – 295 / 60 R 22.5 (talebe göre değişir.)


AYAK: Her biri 24 ton taşıma kapasiteli çift hızlı mekanik ayak.


FREN: Kullanılan fren aksamı AB Standartlarında olup WABC0 marka ürünlerden dizayn edilmiştir.


HAVA DONANIM: Havalı süspansiyon, ön dingil kaldırma, fren devresi ve ABS devresi için gerekli olan hava, hava tankından kullanılır. Bu tesisatta kullanılan hortumlar poliamid olup hava basıncına dayanıklıdır.


KING-PIN: Yüksek mukavemetli dövme çelikten imal 2" SAE/DIN normlarına uygun KingPin.