=- YANA DEVİRMELİ DORSE -=

YANA DEVİRMELİ DORSE

  • AÇIKLAMALAR
  • TEKNİK ÖZELİKLER
  • FOTO GALERİ

■ Damperler, özellikle inşaat ve yapı sektöründe oldukça yaygın olarak kullanılmaktadır. Kasa kısmının kum, ağır inşaat malzemeleri vb. maddeleri taşımaya elverişli olmasından dolayı tercih edilirler.


■ Araç üstü damper: Yol yapım çalışmaları, hafriyat çalışmalarında tercih edilen bir çeşittir. Genişliği 2550 mm, uzunluk 5000 - 6500 mm şeklindedir.


■ Yan kapaklar ahşap, İthal MDF, sac veya özel alaşımlı alüminyumdan imal edilebilir. Kapak ölçüleri ve adedi isteğe uygun olarak yapılır. Arka kapak damper sistemi olup 3 çeşit açılabilmektedir.


■ Taban Şasesi 160'lık NPU'dan olup çift kapama yapılır. Taban ızgaralar isteğe bağlı olarak sık ya da seyrek biçimde 8O'Lik NPI kullanılarak otomatik gazaltı kaynak makineleri ile monte edilir.


■ Taban sacı 4-5 mm kalınlığında olup istenildiği takdirde Hardo./400 çelik sac ile dayanım süresi arttırılır.


ÜST YAPI:9.000 mm -13.600 mm önü düz hatlı, içten 2440 mm dıştan 2550 mm genişlik, Yanlar 4 - 5 kapaklıdır. Kapaklar dıştan bağlantılı olup, yüksekliği 800mm-900mm dir. Taban bir sıra sac bir sıra ahşap ile kapatılacaktır. Tabanda belirli aralıklarla yerleştirilmiş pres baskı ‘’Z’’ traversler bulunmaktadır.


İLAVELER: Kasa yüksekliğine uygun olarak yükseklik Ölçüsü ve adedi  değişebilmektedir. İlaveler sökülüp takılabilir ve menteşelidir.


DAMPER TABAN ŞASESİ: 160'lık NPU'dan olup çift kapamadır. Taban ızgaralar isteğe bağlı olarak sık ya da seyrek biçimde 8O'Lik NPI kullanılarak otomatik gazaltı kaynak makineleri ile monte edilir. Taban sacı 4-5 mm kalınlığında olup istenildiği takdirde Hardo./400 çelik sac ile dayanım süresi arttırılır.


ARKA EKSEN MİLİ: 0100 mm ve St 60 kalitesinde olup, burçları ise Bronz kaplamadır.


DİNGİL: 3 adet 12 ton kapasiteli dingil kullanılmaktadır. TSE normlarına uygun fren balataları ve Ağır hizmet tipi fren levyeleri vardır.


KULLANILAN SAC : Tamamen Ereğli Demir Çelik mamulü olup St37 ve St52 kalitesindedir.


BOYA: Tüm yüzeylerin çapakları tamamen alınarak kimyasal sıvılarla hassas bir şekilde temizlendikten sonra epoksi astar üzerine iki kat boya atılır.


ŞASİ: Yüksek mukavemetli çelikten "I" kesitli olarak imal edilen şasi otomatik gazaltı kaynak makineleri ile zor arazi şartları ve aşırı yük göz önün de bulundurularak mukavemet sağlanmıştır.


HAVALI SÜSPANSİYON: İndirme ve kaldırma ile yükseklik ayarlayıcı sistem. Z makas ve süspansiyon körükleriyle desteklenmiştir.


LASTİK: 385/65 R22.5 ölçüsünde 6+1 adet tubeless lastik.


AYAK: Her biri 24 ton taşıma kapasiteli çift hızlı mekanik ayak.


FREN: Kullanılan fren aksamı AB Standartlarında olup WABC0 marka ürünlerden dizayn edilmiştir.


HAVA DONANIM: Havalı süspansiyon, ön dingil kaldırma, fren devresi ve ABS devresi için gerekli olan hava, hava tankından kullanılır. Bu tesisatta kullanılan hortumlar poliamid olup hava basıncına dayanıklıdır.


KING-PIN: Yüksek mukavemetli dövme çelikten imal 2" SAE/DIN normlarına uygun KingPin.


STANDART AKSESUARLAR: 1- Tekli stepne yeri 2-1 adet takım dolabı 3- 1 adet bisiklet korkuluğu 4- 1 adet takoz ve takoz yeri 5-CRNi 1 kaplı 30 litre su tankı


OPSİYONLAR: 1- Arka dingil kaldırma 2- Yangın söndürücü dolabı 3- Çiftli stepne yeri 4- Her lastik için ayrı çamurluk 5- Kalkar tampon 6- Ön dingil kaldırma fren sistemi